Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Genialna Jedynka

Monika Jaskulska – uczennica I LO w Dzierżoniowie, chodzi do klasy III b o profilu matematyczno – fizycznym. Interesuje się m.in. rysowaniem. Genialna Jedynka przedstawia jej pierwszą autorską wystawę – marzec 2008 r. Monika zgodziła się odpowiedzieć na kilka pytań:
Kiedy zaczęłaś rysować? Skąd się wzięła ta pasja?
Rysuję, od kiedy pamiętam. Na początku było to tylko zajęcie małego dziecka. Gdy mi się nudziło sięgałam po ołówek, kawałek papieru i rysowałam. W miarę upływu czasu zauważyłam, że to, co tworzę nie jest takie złe…
Potrafiłabyś określić ile czasu tygodniowo poświęcasz na Swoje hobby? Uczęszczasz na jakieś zajęcia z rysunku?
Nieraz muszę wybierać pomiędzy pasją a nauką…W takich przypadkach zawsze na pierwszym miejscu jest nauka. A ponieważ jestem w klasie maturalnej, czasu nie pozostaje dużo… Szczerze mówiąc, to właśnie udział w zajęciach dodatkowych jest jedynym czasem, na realizację zainteresowań. Jeżdżę raz w tygodniu do pracowni rysunkowo – plastycznej we Wrocławiu, oprócz tego jestem członkiem Sekcji Młodych Plastyków Amatorów w Dzierżoniowie oraz biorę udział w zajęciach, w Dzierżoniowskim Domie Kultury. Łącznie 6 godzin tygodniowo;)
Czym jest dla Ciebie Twoja pasja?
Nie potrafię Ci odpowiedzieć, czym ona jest dla mnie. Jestem tylko narzędziem mojego wnętrza. Nie muszę myśleć gdzie i jaką kreskę mam postawić, dyktuje mi to wyobraźnia, ja tylko wykonuje postawione mi zadania;)
„Wiążesz” przyszłość z rysowaniem?
Tak, oczywiście. Moim marzeniem jest studiowanie architektury.
Dziękuję za rozmowę. Czy chciałabyś coś dodać od siebie?
Dziękuję, powiem tylko tyle: bardzo serdecznie zapraszam wszystkich na moją pierwszą autorską wystawę;)
Olga Szewrańska – uczennica klasy maturalnej o profilu humanistycznym z elementami filozofii i dziennikarstwa w języku angielskim. Interesuje się m.in. śpiewem, poezją. Wspominając treść artykułu, który możecie przeczytać tutaj, Genialna Jedynka wydaje płytę, w której solistką jest właśnie nasza koleżanka. Olga zgodziła się odpowiedzieć na kilka pytań:
Dlaczego akurat śpiew? Jak narodziła się Twoja pasja?
Śpiew uwielbiam, od kiedy pamiętam. Już jako mała dziewczynka śpiewałam, nawet czesząc włosy;) i choć byłam kształcona muzycznie (gitara i pianino), to jednak w żaden sposób nie potrafiłam się odnaleźć w tego typu działaniach. Zawsze na pierwszym miejscu było i jest śpiewanie.
Kiedy zaczęłaś śpiewać „medialnie”? Uczęszczasz obecnie na jakiekolwiek zajęcia dodatkowe?
Medialnie;) zaczęłam śpiewać w gimnazjum pod okiem Tomka Sochackiego, wtedy też otrzymałam podstawy emisji głosu, i choć teraz nie mam sposobności uczęszczać na jakiekolwiek zajęcia (matura), to śpiewanie nadal pozostają moja największą pasja
Brałaś udział w jakiś konkursach? Pochwal się Swoimi sukcesami;)
Brałam udział już trzykrotnie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, jeden raz w konkursie Wygraj Sukces (początki nauki) i PAPALI gdzie zajęłam 1 miejsce za kreacje sceniczną.
No to gratuluję, czy to jest pierwsza Twoja płyta? Dlaczego akurat taki tytuł?
Tak, płyta pierwsza, czyli najważniejsza;) a tytuł jej brzmi (z tłumaczenia na j.polski): „Ślicznotko/pięknisiu czemuś tak oniemiał”, co ma być dość dwuznacznym nawiązaniem do samego faktu, ze jednak jest to płyta, jak również do efektu, jaki chciałabym wywrzeć na słuchaczu.
Jakie są Twoje zainteresowania pomijając już śpiew i pisanie wierszy?
Tak naprawdę to interesuje się wszystkim oprócz typowo ścisłych przedmiotów, typu fizyka:). Z bardziej przyziemnych rzeczy uwielbiam niektóre zajęcia sportowe (chodziłam na zapasy i koszykówkę), wszelkiego rodzaju aeroby, siłownie itp. Fascynuje mnie dobra literatura – zwłaszcza fantasy i taniec towarzyski, a no i oczywiście robienie makijaży ;)
Dziękuję za rozmowę.
Iwona