Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Genialna Jedynka

Postanowiliśmy przeprowadzić wywiad z Pawłem Drozdowskim – uczniem klasy II B, dla którego fotografia jest … No właśnie…

Katarzyna Latacz: Co najczęściej fotografujesz i dlaczego?

Paweł Drozdowski: Najczęściej jest to przyroda i portrety. Przyroda z tego powodu, iż jest niepowtarzalna i wyjątkowa. Przyroda ciągle się zmienia warto więc uchwycić każdy jej moment, który już więcej się nie powtórzy. Portrety natomiast wyrażają emocje fotografowanych osób. Moją szczególną uwagę zwracają oczy i to je staram się najbardziej eksponować, ponieważ dla mnie to właśnie one pokazują najgłębsze uczucia człowieka. Na fotografii z oczu wyczytać można najwięcej.

K.L.: Dlaczego zacząłeś fotografować i czy swoją przyszłość również wiążesz z fotografią?

P.D.: Fotografować zacząłem tak po prostu. Było to i nadal jest bardzo spontaniczne. Z czasem ludzie zaczęli zwracać większą uwagę na moje fotografie mówiąc, że bardzo im się podobają. Fotografia jest dla mnie pasją, którą zamierzam rozwijać. Mam zamiar podjąć związane z nią studia.

K.L.: Czy zdarza Ci się zastanawiać nad tym, co chciałbyś sfotografować? Masz na to jakiś plan czy jest to bardziej spontaniczne?

P.D.: Jak już wcześniej wspomniałem jest to zdecydowanie spontaniczne. Nigdy nie miałem na to planu. Jest moment, który chcę uchwycić i wtedy po prostu wyciągam aparat. W tej chwili czuję, że chcę, a nawet powinienem, to zrobić.

K.L.: Jak zdefiniowałbyś fotografię?

P.D.: Trudno jest zdefiniować coś, co ciągle się we mnie rozwija i rośnie. Dla mnie jest to bowiem odzwierciedlenie własnych emocji, siebie. Jest to „uchwycenie chwili w klatce czasu” – taki też był tytuł mojej wystawy.

Dziękujemy Pawłowi za podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat fotografii, życzymy dotarcia do celów i kontynuacji wyrażania siebie poprzez fotografię. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję obejrzeć wystawę fotografii jego autorstwa.